Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   matix01   Ekologiczne rozwiązania opon rolniczych zaprezentowanych na Agroshow.
Kategorie
0

Ekologiczne rozwiązania opon rolniczych zaprezentowanych na Agroshow.

Ochrona środowiska naturalnego i szeroko pojęta ekologia, staje się dziś codziennością. Wszelkiego rodzaju instytucje pożytku publicznego, agencji pozarządowych oraz coraz więcej producentów i firm zostało zaangażowanych w tego typu działalność na rzecz ochrony naszej planety. Dziś bardzo dużo nacisku kładzię się na naturalne i ekologiczne produkty, szczególnie jeśli chodzi o produkty żywnościowe. Rolnictwo ekologiczne staje się już prawie wszędzie normalnością, ale co z tego kiedy przy hodowli i uprawie stosujemy mniej ekologiczne maszyny i przyrządy. Do nie dawna nikt, żaden rolnik w Polsce, by nie pomyślał że jego maszyny mogą spełniać jakieś normy środowiskowe jego opon, które mogą być bardziej ekologiczne.
Wiadomym jest że większe nakłady na ekologię zwiększają koszty produkcji przy równoczenym zmniejszeniu produktywności gospodarstw rolnych. Dlatego producenci maszyn i opon postanowili więc nie zbyt utrudniać życia rolnikom, produkując produkty dostosowane do dzisiejszych wymagań. Tak więc zaprezentowane opony na tegorocznym Agroshow spełniają ten warunek. Dla przypomnienia Agroshow to największa międzynarodowa wystawa rolnicza w naszym kraju, w której uczestniczyło 690 wystawców, w tym 80 z zagranicy. W programie były m.in. pokazy polowe maszyn, doradztwo dla rolników prowadzone przez specjalistów, konferencje i wydarzenia medialne.Firma jaką jest Trelleborg w tym roku przedstawiła opony do ciągnika, które oferują najwyższą dbałość o środowisko na równi z doskonałą produktywnością rolną i niższym zużyciem paliwa. 
Opony te to innowacyjna koncepcja, została wyprodukowana z zastosowaniem konstrukcji i ulepszonego procesu produkcji, pozwalając zmniejszyć zużycie surowców naturalnych, zmniejszając negatywny wpływ na środowisko naturalne nie powodując strat produktywności dla gospodarstwa. Opony Trelleborg za kolor ekologii obrały sobie niebieski, oznaczające czystość środowiska tak jak niebieskie niebo, krystaliczna woda, nie będące niczym innym jak dbałością o naturę.

 

Ten wpis czytano 884 razy.
Odsłon: 880
matix01
<< Grudzień 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »